Czy warto stosować odżywkę do paznokci?

Warto. Jeśli chce się mieć długie i mocne. Sceptycznie podchodzę do wszelkich kremów, balsamów, odżywek i tego typu „mazideł”. Co nie znaczy, że nie kupuję. Kupuję, a jakże. I nawet używam. Raz. Dwa razy. No dobra, może trzy. A potem kosmetyk ląduje w łazienkowej szafce i tam spokojnie czeka, aż minie mu data przydatności do użycia, abym go mogła z czystym sumieniem pyrgnąć do kosza na śmieci.

Ale odżywka do paznokci to co innego… Odżywkę stosuję raz na tydzień. Przychodzi niedziela wieczór i zaczyna się mój rytuał paznokciowy. Na stoliku, przed tv lądują 4 buteleczki, których zawartości używam po kolei: 1. Zmiękczacz do skórek – cuticle remover, 2. Odżywka czyli baza, 3. Lakier, 4. Utwardzacz czyli tzw. top coat.

odzywka

Manicure tak wykonany trzyma mi się do następnej niedzieli, przy czym wcale go nie oszczędzam. Myję ręce z 50 razy dziennie, do tego płukanie naczyń, no i wszystkie domowe czynności, które normalnie wykonuje się w ciągu tygodnia.

Po stosowaniu przez 3 tygodnie odżywki w opisany powyżej sposób, wyhodowałam sobie coś takiego:

odzywka1 odzywka2

Pazurki są długie i mocne, nie kruszą się i nie rozdwajają, więc z czystym sumieniem mogę polecić stosowanie odżywek do paznokci.

1 thought on “Czy warto stosować odżywkę do paznokci?”

Możliwość komentowania jest wyłączona.